epapieros

Walka z naszym nałogiem

epalenieWalka na z nałogiem nikotynowym jest bardzo nierównym starciem. Podstawowe trudności przy rzucaniu palenia pojawiają się nie wraz z głodem nikotynowym, lecz z przezwyciężeniem samego nawyku palenia. Nikotyna działa niezwykle przebiegle- przez długi czas działa na receptory nikotynowe, wywołując delikatne pobudzenia, które umożliwiają wydzielanie się w pewnych ilościach dopaminy- hormonu szczęścia.

Mechanizmy uzależnienia

Mechanizm ten jest podobny we wszystkich nałogach, jednakże w nikotynizmie jest on wielokrotnie utrwalany. Rzucanie papierosów staje się też trudnym procesem, gdyż palenie działa na nas w pewnych ilościach stymulująco, ułatwiając nam wykonywanie niektórych czynności. Niewielkie ilości nikotyny- ok 2-3 mg oddziaływają pobudzająco. Oprócz jednak ogólnego stymulującego działania, nikotyny wyzwala produkcję angiotensyny II, a także endotelin- czynników które powodują stenozę naczyń krwionośnych, wzrost ciśnienia, a także zwiększają agregację płytek krwi. jeśli nie wiemy, jak rzucić palenie, poszukajmy w internecie różnych metod. Napisano na temat palenia mnóstwo artykułów, starając się przy tym wyodrębnić jakieś konkretne sposoby walki z nałogiem.

Szkodliwe przyzwyczajenia

Wiele osób zauważyło, że gumy nikotynowe oraz inne środki kwalifikowane to nikotynowej terapii zastępczej nie powodują chęci zerwania z nałogiem. Palenie niestety podporządkowuje znacząco nasze życie czynności, jaką jest dostarczanie do organizmu nikotyny. Ostatnie badania pokazały, że uzależniający charakter papierosów może się wcale nie wiązać z nikotyną, lecz z innymi substancjami zawartymi w dymie, które są inhibitorami receptorów monoaminoksydazy. MAO jest neuroprzekaźnikiem, którego nad-ekspresja jest przyczyną depresji oraz ogólnych stanów osłabionego samopoczucia psychicznego. W tej sytuacji standardowe plastry nikotynowe nie wystarczą, gdyż kompleksowość uzależnienia jest znacznie szersza i nie tylko ograniczona do jednej substancji, lecz całego zespołu związków, które bardzo mocno wpływają na funkcjonowanie naszego ośrodkowego układu nerwowego. Jeśli odczuwamy, że za bardzo lubimy palić, to możemy wybrać „mniejsze zło”, które dostarczy nam nikotyny i będzie znacznie tańsze. E-papieros w tej chwili podbija świat, stając się naprawdę bardzo poważnym konkurentem rynku tytoniowego. Korzystanie z tej formy dostarczania nikotyny nie znosi działania naczyniowego, jednakże sprawia, że nie wchłaniamy substancji rakotwórczych, takich jak benzen, formaliny, czy akroleiny. Rzucanie papierosów jest trudnym procesem, lecz w razie sukcesu daje olbrzymią satysfakcję.

About admin