dzieki-tym-prostym-sposobom-bedziesz-cieszyc-sie-piekna-sylwetka-caly-rok_5b019ff9

Sposoby na piękną sylwetkę cały rok

Większość z nas marzy o tym, by mieć świetną figurę, jednak myśląc o tym, jak osiągnąć wymarzony cel, kojarzą nam się niezliczone godziny na siłowni i mnóstwo wyrzeczeń. Brzmi jak coś niemalże niemożliwego do zrobienia, jednak czy naprawdę tak jest?

Zdecydowanie nie! Nie musimy być miłośnikami siłowni, a jeśli lubimy od czasu do czasu zjeść coś słodkiego lub kalorycznego, też nie stanowi to problemu. Możemy osiągnąć swój cel, dzięki konsekwencji i dbaniu o własne zdrowie, co jest znacznie prostsze, niż wygląda.

Więc o co biega?

Najważniejsze jest, by nie wyszukiwać coraz to nowych diet cud, gdyż owszem, gwarantują one efekty, ale na krótką metę. Gdy tylko skończymy dietę i przestaniemy stosować się do jej rygoru, jest więcej jak pewne, że wystąpi u nas efekt jo-jo. Ponadto, takie diety są bardzo męczące dla organizmu, wymagają od nas nagłej zmiany nawyków żywieniowych o 180O, jedzenie dań, które wcale nam nie smakują. Istny koszmar, któremu należy powiedzieć zdecydowane NIE! Jest kilka prostszych i nie tak drastycznych sposobów, by zapewnić sobie piękną sylwetkę przez cały rok.

0002b7klnaioxme3-c122-f4

Zacznijmy od przestrzegania kilku prostych zasad, a mianowicie przestajemy wierzyć we wszystkie mity, związane z cudownymi dietami, jak np. zakaz jedzenia po 18 lub zakaz jedzenia makaronu, czy ziemniaków. Jedzmy to, na co mamy ochotę, nie odmawiajmy sobie nagle wszystkiego, co wydaje nam się tuczące. Wiadomo, że jedzenie dużych ilości słodyczy nie wyjdzie nam na dobre, ale miejmy na uwadze, że cukier też jest niezbędny organizmowi. Dlatego właśnie nie odmawiaj sobie, jeśli masz ochotę na czekoladę. Im dłużej będziesz sobie odmawiać, tym dłużej będzie rósł Twój apetyt, co może skutkować tym, że w końcu zamiast 1 kostki, pochłoniesz całą tabliczkę.

Powinniśmy natomiast starać się jeść o stałych porach i zawsze rano zjadać śniadanie. Można poszukać sobie szybkich i lekkich przepisów na śniadania, a na pewno znajdziemy posiłki idealne dla nas. Ważne jest również, by zachować równowagę w jedzeniu oraz ruszać się. Nie chodzi tu o codzienne bieganie, czy pokonywanie niezmierzonej ilości kilometrów na rowerze, ale o to, by np. zamiast jechać autobusem czy tramwajem, przejść się te kilka przystanków. Poczujesz się lepiej, przyjemniej, a przy okazji spalisz trochę kalorii.

About hawat