maxresdefault (3)

Polskie piosenki bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie jest przez Polaków uznawane za najważniejsze święto w ciągu roku. To wtedy garniemy do rodziny, by w jej gronie spędzić ten niezwykły czas. Marzymy o tym, by w naszych sercach panowało ciepło, spokój i pogoda ducha, a także, by czuć było świąteczną atmosferę. Wprowadzić się w klimat świąt możemy już na początku grudnia, kiedy słyszymy piosenki polskich artystów. Poniżej przedstawiamy ranking kilku, których najbardziej ochoczo słuchamy.

  1. Skaldowie – „Z kopyta kulig rwie”.

Piosenka, która nadaje rytm wszystkim osobom poszukującym prezentów dla swoich bliskich. Radośnie idziemy przy niej do centrum handlowego, a także pichcimy świąteczne potrawy. Przywołuje nam skojarzenia z południem Polski, góralami, którzy jak wiemy, są tradycjonalistami. Spod kopyt lecą skry ogrzewając nasze serca i radując nasze dusze.

  1. De Su – „Kto wie”.

Bardzo subtelny utwór, który opowiada o przygotowaniach do świąt, o naszych marzeniach i radościach. Opowiada też o tym, że warto sobie wybaczyć w tym niezwykłym czasie, by móc się nim w pełni cieszyć. Zapewnia, że wszystko będzie dobrze, jeśli tylko podejmiemy odpowiednie decyzje, podkreślając, że stanie się to niezależnie od tego, czy wierzymy w Boga czy też nie.

03.timeless-carols

  1. Edyta Górniak i Krzysztof Antkowiak – „Pada śnieg”.

To przepiękna piosenka o tym, co dzieje się w nas, kiedy ulice pokrywa warstwa puszystego, białego śniegu. Nagle budzi się w nas spokój, nadzieja, radość i niewinność. Wszystkie przygotowania do świąt takie jak kupno karpia czy strojenie drzewka sprawiają, że wszyscy wracają do czasów, kiedy byli dziećmi. Nawet słowo „bałwan” nie ma pejoratywnego określenia, a nazywa postać, która z nosem z marchewki i oczami z węgielków strzeże naszego podwórka.

  1. Majka Jeżowksa – „Jeden dzień w roku”.

Bardzo radosna piosenka, która opowiada o zupełnie niezwykłym dniu w roku. Takim, który sprowadza na nas pokój. Najlepiej spędzić go radośnie w gronie rodziny składając sobie pełne nadziei życzenia. Piękno tego dnia przeżywają wszystkie osoby, które tylko pozwolą sobie poczuć tę pełną miłości atmosferę.

  1. Ania Szarmach – „Coraz bliżej święta”.

Nie ma osoby, która nie spotkała się z reklamą Coca-Coli. Koncern wypuścił własną piosenkę świąteczną, która przywołuje magię świąt. Miłość, bliscy, prezenty, pierwsza gwiazdka, na którą czekamy to tylko kilka haseł, które kojarzą się z tym utworem. Podkreśla wagę dzielenia się tym, co mamy najlepsze z innymi.

About hawat