carpediem

Sposoby na udany dzień

Każdy z nas spotkał się z sytuacją, kiedy został wytrącony z równowagi. Przez to często mamy poczucie, że choć dzień zaczął się dobrze, wcale tak się nie skończył. Mówimy nawet: „nie chwal dnia przed zachodem słońca”. By czuć się dobrze możemy zrobić kilka rzeczy. Dzięki nim będziemy w stanie przywrócić sobie dobre samopoczucie i harmonię w życiu.

Co mogę zrobić?

  1. Wyśpij się.

Choć rada ta wydaje się banalna, w rzeczywistości jest jednym z kluczowych czynników, zapewniających nam udany dzień. Niewyspani szybciej stajemy się rozdrażnieni, a co za tym idzie, wszędzie widzimy problemy. Przeważnie nie mamy siły ich rozwiązywać, więc czujemy się przytłoczeni, sfrustrowani i zrezygnowani. Wystarczy się wyspać, by mieć więcej siły do działania.

  1. Zjedz porządne śniadanie.

Kawa nie jest śniadaniem, nawet ta z mlekiem. By móc przez cały dzień dobrze funkcjonować potrzebujemy energii z pożywienia. Choć kawa da nam kopa na start, nie zapewni żadnych wartości odżywczych niezbędnych do dobrego funkcjonowania. By je dostarczyć musimy zjeść śniadanie. Kanapka, jajecznica czy owsianka doskonale sprawdzą się w roli paliwa na cały dzień.

sheep-1644144_1920

  1. Pamiętaj o piciu wody.

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest konieczne, by dobrze się czuć. Bóle głowy, napięcie mięśni, rozkojarzenie czy stale nam towarzyszące uczucie ssania w żołądku mogą świadczyć o tym, że zbyt mało pijemy. Można temu zaradzić, kiedy zdecydujemy się nosić zawsze przy sobie butelkę wody, co jakiś czas pociągając z niej łyczek. Gwarantujemy, że poprawi to samopoczucie.

  1. Znajdź czas na to, żeby się poruszać.

Udowodniono, że ruch sprawia, że wydzielają się endorfiny, hormony szczęścia. Warto zatem dać sobie chwilę, by w ciągu dnia poćwiczyć czy przejść się na spacer. To drugie sprawia, że dodatkowo się dotlenimy, co będzie miało korzystny wpływ na nasz organizm. Nie można zapominać o tym, że dzięki ruszaniu się poprawiamy nasze zdrowie i zapewniamy sobie smukłą sylwetkę.

  1. Znajdź czas dla siebie.

W tym pędzącym świecie coraz mniej mamy czasu na to, by pobyć samemu ze sobą i zrobić coś, co nas odpręża. To może być samotny spacer, wieczór z filmem czy książką, kąpiel czy słuchanie muzyki. Ważne, by być w tym samemu dając sobie możliwość, by myśli swobodnie płynęły w sobie tylko znane obszary. To pozwala się do nich uwolnić.

About hawat