tips-for-power-banks

Kupujemy power bank

Power bank to podręczny gadżet, który skutecznie niweluje zasadniczy problem współczesnych smartfonów – ich bardzo krótką żywotność baterii. I chociaż nie jest to duży problem w przypadkach, kiedy często przebywamy w domu, tak podczas wyjazdów lub przebywania w pracy może to już być powód do irytacji. Z pomocą przychodzą nam właśnie power banki – proste urządzenia, które przetrzymują w sobie energię, pozyskaną z naładowania. Pod naładowany power bank podpinamy po prostu smartfona lub inne urządzenie mobilne, co natychmiastowo rozpocznie proces ładowania. Power banki są niewielkich rozmiarów, bez trudu zmieszczą się w każdej kieszeni. Korzystanie z nich przypomina niemal noszenie ze sobą zapasowej baterii do telefonu. Warto jest zatem nabyć dla siebie takie akcesorium, jeżeli często nie mamy pod ręką ładowarki, a nasza bateria rozładowuje się w najgorszym momencie.

Co powinno się wiedzieć podczas zakupu?

Power bank powinien być przede wszystkim pojemny. Im więcej energii w sobie pomieści, tym dłużej możemy z niego korzystać bez konieczności uzupełniania jego zapasów. Oczywiście takie urządzenie musi być nie tylko pojemne, ale też dobrze wykonane, dlatego też zwracajmy uwagę na opinie o  interesującym nas modelu. To, że na opakowaniu widnieje informacja o bardzo dużej pojemności, nie zawsze znaczy, że power bank będzie potrafił należycie ją przekazać, jeżeli jego wewnętrzna elektronika jest bardzo słabej jakości.

best-powerbanks_82bg

Dobrze jest też poszukać modelu o dwóch wejściach. Jedno będzie wówczas służyć nam do podładowywania smartfona, zaś drugie – do uzupełniania power banku energią w tym samym czasie. Jest to szczególnie przydatne w pracy lub na uczelni, jeśli mamy pod ręką gniazdko. Urządzenie to powinno być też zdolne do szybkiego naładowania się, żebyśmy nie musieli czekać godzinami, aż będzie można zabrać je ze sobą.

Inną kwestią jest też obudowa, która, jak nietrudno zgadnąć, powinna być jak najtrwalsza. Zwłaszcza, jeśli jeździmy na rowerze. To samo tyczy się częstych spacerów po lasach lub górskich szlakach. W takich wypadkach bardzo dobrą alternatywą są też power banki które podładujemy energią słoneczną. Opcji korzystania z power banków jest mnóstwo, zaś jeśli sami nie należymy do domatorów, zakup takiego urządzenia jest naprawdę wart rozważenia. Nasz smartfon z pewnością zyska dzięki niemu na użyteczności.

About hawat