stomatolog

Pielęgnacja zębów – porady stomatologa

Pasty wybielające posiadają najczęściej nadtlenki w ilości 10-20%. Wybierz produkt z poziomem nadtlenku gdzieś w środku tego przedziału. Jeśli produkt nie podrażnia jamy ustnej, ale nie zapewnia efektu rozjaśniania jaki chcesz, możesz wybrać wyższy poziom. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, dentysta może pomóc Ci znaleźć wybielacz, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Pamiętaj też, by nie zostawiać pasków lub żeli dłużej, niż jest to zalecane. Może bowiem skończyć się to podrażnieniem dziąseł i spowodowaniem innych problemów.

Wskazówki od stomatologa ze Szczecina

Po wybieleniu unikaj napojów gazowych, izotonicznych lub innych kwaśnych napojów przez kilka godzin, aby chronić zęby. Kobiety w ciąży lub karmiące matki powinny przełożyć dla bezpieczeństwa wybielanie zębów. Porcelanowe lub kompozytowe korony dentystyczne nie można rozjaśniać. Jeśli więc chcesz zmienić kolor zębów wokół nich, możesz skończyć z nierównym uśmiechem. Stomatolog ze Szczecina radzi, by pamiętać o właściwej ochronie wrażliwych zębów. Twoje zęby mogą stać się lekko wrażliwe po wybieleniu, ale zazwyczaj jest to efekt krótkotrwały. To może być mniejszy problem, jeśli Twoje zęby i dziąsła są w dobrym stanie.

Co radzi dentysta?

gabinet dentystyczny szczecinJeśli Ci to jednak przeszkadza, przerwij leczenie zębów i skonsultuj się z dentystą. Aparaty ortodontyczne wypełnione żelem mogą również przeszkadzać dziąsłom, jeśli dobrze nie pasują. To dobry pomysł, aby zaprzestać używania produktu, jeśli zacznie się ten problem. Jak często należy wybielać zęby? Dentysta radzi, by zastosować się do wskazówki zamieszczonych w instrukcji dołączonej do danego produktu i uzyskamy dobry wynik. Wykonanie takiej sesji raz w miesiącu jest zazwyczaj wystarczające. Jeśli chcesz osiągnąć lepszy efekt, będziesz musiał powtórzyć kilka sesji wybielających dwa razy do roku lub rzadziej.

Prawidłowe szczotkowanie zębów

Prawidłowe szczotkowanie zajmuje co najmniej dwie minuty – to prawda, 120 sekund! Większość dorosłych nie zbliża się do tego wymaganego czasu. Aby upewnić się, że myjesz zęby wystarczająco długo, użyj stopera. Aby prawidłowo szczotkować zęby, używaj krótkich, delikatnych pociągnięć, zwracając szczególną uwagę na linię dziąseł, trudno dostępnych tylnych powierzchni zębów tylnych i obszarów wokół wypełnień, koron lub innych uzupełnień. Stomatolog radzi, by skoncentrować się na czyszczeniu zębów doładnie w następujący sposób. Oczyść zewnętrzne powierzchnie górnych zębów, a następnie swoje zęby dolne. Wyczyść wewnętrzne powierzchnie górnych zębów, a następnie swoje zęby dolne. Oczyść powierzchnie do żucia. Dla jeszcze świeższego oddechu należy szczotkować język.

About admin