569_01_7255

Jak wybrać mikrofalówkę?

Kuchenka mikrofalowa to chyba najbardziej popularne urządzenie AGD, które możemy uznać za „poboczne” wyposażenie kuchni. Gdziekolwiek byśmy nie poszli, zawsze natkniemy się na mikrofalówkę. W barach szybkiej obsługi, szkolnych stołówkach, praktycznie każdym domu. Dlaczego tak jest? Głównie z powodu ogólnej przydatności tego typu urządzeń i faktu, że możemy w nich przyrządzić zróżnicowaną ilość potraw. Oczywiście ogólna łatwość odgrzania jedzenia w mikrofali ma swoją cenę – produkty w niej przygotowane generalnie nie posiadają zbyt wielu składników odżywczych, dlatego też nie jest zalecane korzystanie z mikrofalówek tylko i wyłącznie. Czym jednak powinniśmy się kierować, udając się do sklepu w celu zakupu takiej kuchenki?

Kupujemy mikrofalówkę

Podobnie jak w przypadku kuchenek zwykłych tudzież lodówek, także i mikrofala może zostać kupiona do zabudowy, wkomponowując się idealnie w generalny wystrój naszej kuchni, jeżeli bardzo nam na tym zależy. Nie warto z pewnością kupować kuchenek o niskiej mocy, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie będą one w stanie dobrze podgrzać naszych potraw. Pamiętajmy też o tym, aby zawsze zwracać uwagę na rekomendowane ustawienia mocy do konkretnych potraw – nie jest zalecane ustawienie po prostu najwyższej mocy i liczenie na to, że kuchenka wszystko idealnie upiecze. Wręcz przeciwnie – możemy sobie w ten sposób jedynie przypalić jedzenie.

m1_bialy-sprzet-agd

Zwróćmy też uwagę na samą pojemność mikrofalówki. Im więcej domowników ma z niej korzystać, tym powinna być większa. To samo tyczy się tego, co mamy zamiar w niej przyrządzać. Jeśli są to produkty większe, pokroju całego kurczaka, to również powinniśmy zainwestować w większą kuchenkę. Dobrym wyborem jest też mikrofalówka, której wnętrze wykonano ze stali nierdzewnej, a jeszcze lepiej – ceramiki. Jest ona bowiem nie tylko wytrzymała na zarysowania, ale też bardzo prosta w czyszczeniu, co jest bardzo istotne, jeżeli podgrzewamy w mikrofali produkty, które mają tendencję do zostawienia po sobie plam. Mikrofale są też urządzeniami bardzo bezpiecznymi, wyłączając się automatycznie po otwarciu drzwiczek. Bezpieczeństwo możemy dodatkowo zwiększyć, inwestując w model wyposażony w funkcję ochrony przed przypadkowym uruchomieniem przez dziecko.

About hawat