oddech

Jak uporać się z brzydkim oddechem?

Odrzucający zapach z ust? Kiepski oddech? Ta przypadłość może być wywołane przez różne przyczyny: jedzenie o intensywnym, nieprzyjemnym zapachu (zapiekanka z sosem czosnkowym? cebula?), rozkład cząstek żywności w ustach, choroby dziąseł, problemy z zatokami lub przewlekła infekcja dróg oddechowych, nieprawidłowo dobrana szczoteczka do zębów. Ludzie często nie są świadomi tego, że nie maja zbyt przyjemnego oddechu, dopóki sami czegoś nie poczują (wówczas będzie już naprawdę źle), albo kiedy ktoś inny zwróci im uwagę… Jak pozbyć się nieświeżego oddechu? Po pierwsze – należy myć zęby po posiłkach i używać dobrej szczoteczki.

Dokładne czyszczenie zębów

Poza tym każdego dnia używać nici dentystycznych, aby usunąć małe kawałki jedzenia z przestrzeni między zębowych. Warto też udać się do dentysty, jeśli ten problem jest uporczywy i nie możesz sobie z nim poradzić. Jeśli masz problemy z zatokami lub infekcję dróg oddechowych powinieneś dodatkowo skonsultować się ze swoim lekarzem, by wyeliminować przyczyny brzydkiego zapachu z ust. Poza tym oczywiście zadbaj lepiej o higienę jamy ustnej – nich twoją pierwsza myślą po przebudzenie będzie mycie zębów (szczególnie jeżeli nie sypiasz sam – błagam – nie rób tego swojej partnerce – zanim się obudzi lepiej szybko biegusiem skocz do łazienki i wyczyść zęby, by jej nie zabić swoim oddechem).

Jakie szczoteczki są najlepsze?

brzydki zapach z ustPamiętaj, by zadbać o odpowiedni „sprzęt” do higieny jamy ustnej. Po pierwszej dobra szczoteczka – nie musi być droga, ale musi być często wymieniana- to naprawdę podstawa. Jeżeli zauważyłeś, ze już włosie popularne modele szczoteczek do zębów jest nieco wygięte, że szczoteczka już nie wygląda identycznie, jak po zakupie w sklepie, to znak, ze pora ją wymienić na nową – trzy miesiące użytkowania szczotki to absolutne maksimum! Oczywiście pasta też powinna być niezła i najlepiej wybierz taką, która ma intensywny zapach, by pomóc w twoim problemie. Kolejna niezbędna rzeczą w twojej łazience będzie płyn do płukania ust – używaj go jak najczęściej – będzie tez bardzo pomocny.

Źródła nieprzyjemnych zapachów

Odświeża i zabija bakterie, które są obecne w naszej jamie ustnej i to one właśnie są często źródłem tego nieprzyjemnego zapachu. Poza tym wyposaż się także w nić dentystyczna i staraj się jej używać po każdym posiłku. Wieczorem, po wyszczotkowaniu także nie zapomnij jej użyć! Na pewno rano będzie nieco lepiej niż zwykle… Szczotkuj zęby po każdym posiłku, możesz zakupić specjalne składane szczoteczki i małe pasty – by mieć je zawsze pod ręką. Jeżeli nie masz opcji umycia zębów – żuj gumę bez cukru – to nie to samo, ale przynajmniej odświeży twój oddech.

About admin