przetwory

Własne przetwory

Dzisiaj mamy do czynienia z produktami, jakie są dość mocno przetworzone. Otaczają nas substancje chemiczne, wzmacniacze smaku i barwniki, jakie dodawane są do wielu produktów, nawet do tych, jakie wydają nam się naturalne. Zagrożeniem jest także duża zawartość tłuszczu i białego cukru, czy też syropu glukozowo-fruktozowego w produktach spożywczych. Warto więc ustrzec się przed takimi produktami i zdecydować się na stworzenie własnych przetworów. Nie jest to trudne, wystarczy poświęcić chwilę czasu, a przy okazji mamy pewność co do tego, jakie składniki znajdują się w środku.

Pomysły na przetwory

przetworyDobrym pomysłem jest chociażby stworzenie pysznych musów jabłkowych czy mieszanek do szarlotki. W ten sposób mamy zawsze gotowe pomysły na ciasta czy desery. To idealny pomysł dla każdego, kto uwielbia takie owoce. Wystarczy obrać jabłka. Najlepiej wybrać jabłka soczyste i słodkie. Wszystkie owoce dokładnie myjemy, usuwamy pestki i kroimy w drobne części. Następnie wrzucamy do garnka czy rondelka. Można także wykorzystać patelnię i podgrzewamy na niewielkim gazie. Jabłka powoli puszczają soki, całość należy zasypać cukrem. Można także dodać cynamon czy cukier waniliowy, jeśli tworzymy mieszankę do szarlotki. Jeśli ma być to mus, wystarczy sam cukier. Najlepiej wykorzystać cukier brązowy, jaki jest znacznie mniej szkodliwy dla organizmu niż ten biały.

Słodkości z jabłek

Po chwili jabłka całkowicie się rozpadną, mus zgęstnieje. Trzeba szybko przełożyć go do słoiczków, dokładnie zamknąć i odstawić wieczkiem na dół, by słoik załapał. Jeśli tworzymy mieszankę do szarlotki, nie trzeba czekać aż wszystkie jabłka się rozpadną. Powinien to być częściowo mus, ale wskazane jest także, by znajdowały się tutaj także cząstki jabłek. W ten sposób szybko i tanio można stworzyć jabłkowe przetwory, jakie sprawią, że desery będą jeszcze smaczniejsze, a szarlotki prawdziwie domowe. W podobny sposób można przygotować dżemy, konfitury czy powidła. Nie trzeba tego dużo, wystarczy kilka słoiczków z różnych owoców, a wtedy zima będzie znacznie smaczniejsza, więc warto mieć na uwadze takie proste i wspaniałe pomysły.

About admin