goraca-napoje

Które napoje są najbardziej zdrowe?

Jeśli zakładamy sobie, że w najbliższym czasie w końcu pozbędziemy się swoich zbędnych kilogramów, powinniśmy zrobić wszystko, by osiągnąć swój cel. Zwróćmy więc uwagę na nietypowe sposoby na odchudzanie, którymi może być nawet picie specjalnych napojów. Na pewno nie powinniśmy przecież sięgać po słodkie, sztuczne i gazowane soki, które mają w sobie wyłącznie sam, tuczący cukier, czyli puste i niepotrzebne nam kalorie. A jak możemy zastąpić dobrze te napoje?

Woda – naturalne odchudzanie

Początkowo spróbujmy polubić się z wodą. To ona jest dla nas najlepszym płynem, dlatego nie możemy z niej rezygnować. A jeśli wciąż nie przepadamy za jej pustym smakiem, dodajmy sobie do niej plastry świeżych owoców lub kilka listków mięty. Taka woda nasyci nas na długo i pomoże opanować nadmierny apetyt.

Czas na herbatę i kawę

Następnie zainteresujmy się specjalnymi herbatkami. Z pewnością słyszeliśmy już o cudownym działaniu herbaty zielonej, która oczyszcza nasz organizm z toksyn. Dodatkowo, ma także działanie moczopędne, czyli zapobiega zatrzymywaniu się wody w organizmie. Pijmy ją jednak jedynie raz dziennie, bo nawet najlepszy produkt w nadmiernej ilości nie jest wskazany. Oprócz tego nie bójmy się sięgać po kawę, bo ona także jest dla nas dobra. Parzmy ją po prostu samodzielnie, wykorzystując do tego jakościowe ziarna kawy. Jeśli mamy problemy z zaparciami i wzdęciami, sięgnijmy po taką kawę z samego rana, a ona rozkręci nasz metabolizm i pomoże nam się wypróżnić. A jeśli chodzi o walkę z tkanką tłuszczową, ułatwi nam ją herbata czerwona. Musi być jednak liściasta i parzona tuż przed spożyciem, aby zachowała swoje właściwości. Tak przygotowany napar pijmy raz dziennie, a szybciej spalimy tkankę tłuszczową.

Zapomnij o słodkim

Napoje w diecie są równie ważne, jak samo jedzenie. Nie myślmy więc, że pijąc gazowane, sklepowe soki, będziemy w stanie efektywnie chudnąć. Takie napoje nie zapewniają nam nic dobrego, więc odstawmy je i zamieńmy je herbatkami, kawą oraz najzwyklejszą wodą. Są to proste sposoby na odchudzanie, które jednak przynoszą niesamowite efekty.

About admin