Kenia

Atak na kampus

Światem wstrząsnęła kolejna wiadomość o tragicznym w skutkach ataku na kampus. Zdarzenie miało miejsce w Kenii i związane było z niezwykle dramatycznymi wydarzeniami. W ataku na kampus jako zakładników zatrzymano chrześcijan, natomiast muzułmanom napastnicy pozwolili uciec. Najnowsze informacje w tym zakresie wskazują, że terroryści otworzyli ogień do chrześcijan. Wszystkie wiadomości opierają się głównie na świadectwach i opowieściach świadków, którzy śledzili owe tragiczne wydarzenie.

zamach w KeniiCelem ataku terrorystycznego stał się kampus akademicki w Garissie w Kenii. W wyniku tych dramatycznych wydarzeń życie straciło aż 147 osób, wiele osób zostało poważnie rannych. Wydarzenie wywołało wielkie poruszenie na całym świecie. Wciąż jednak nie zostały ustalone wszystkie szczegóły, wiele osób uważa, że śmiertelnych ofiar może być nawet dwa razy więcej, więc mamy do czynienia z niewątpliwie ogromną zbrodnią. Kampus był chroniony tylko przez dwóch policjantów, chociaż według tego, co mówią oficjalne informacje, można było spodziewać się ataku na tle religijnym. Pięciu terrorystów bez większych problemów dostało się na teren kampusu i zaczęło strzelać do osób wyznania chrześcijańskiego.

Relacje świadków są dość różne. Jedni mówią, że terroryści strzelali przypadkowo. Inni wskazują na to, iż muzułmanie byli puszczani wolno. Wiadomości mówią także o tym, że ofiary podobno były przepytywane z wersetów Koranu. Jeśli udzielono złej odpowiedzi, to efektem było zastrzelenie. Zorganizowano akcję odbicia kampusu, jaka niedawno dopiero się zakończyła, trwa szukanie ofiar, liczenie strat oraz ustalanie szczegółów tego wydarzenia. W związku z tym zapewne w najbliższym czasie poznamy najnowsze fakty dotyczące tych dramatycznych wydarzeń. Wiele osób uważa, że był to typowy atak na tle religijnym. Nie ma jednak jeszcze oficjalnych informacji w tym temacie, nie ma jednak wątpliwości co do brutalności tego ataku terrorystycznego, w którym zginęło tak wiele osób. Ataku dokonała islamistyczna grupa Al-Szabab pochodząca z Somalii.

About admin