8

Kiedy wezwać karetkę?

W sytuacji zagrożenia życia, gdy trzeba działać od razu, każdy może, a nawet ma obowiązek wezwania karetki, więc rzeczywiście w takim momencie nie można zwlekać i należy jak najszybciej sprowadzić pomoc. Przede wszystkim dzisiaj wiele osób boi się wzywać karetkę, gdyż czasami jest dość spory problem z jej przysłaniem. Lepiej jednak reagować w taki sposób, jaki wydaje nam się słuszny niż ryzykować, że ktoś straci życie i każdy lekarz nam to powie.

Kiedy zamówić karetkę?

Przede wszystkim karetkę mmedycynaożemy wezwać w ściśle określonych sytuacjach. Jeśli miał miejsce wypadek drogowy, ktoś na ulicy zasłabł czy leży nieprzytomny to jak najbardziej są to wskazania do wezwania karetki pogotowia ratunkowego. Podobnie wygląda sytuacja w momencie, gdy znajdujemy się w domu i ktoś z naszych bliskich przestaje oddychać. Wtedy oczywiście należy wezwać karetkę i przystąpić do reanimacji, by uratować tej drugiej osobie życie. Każdy powinien zatem znać również zasady udzielania pierwszej pomocy, bo nigdy nie wiemy, kiedy będzie nam to rzeczywiście potrzebne.

Ile to kosztuje?

Na pewno karetki nie można wzywać pochopnie, gdy boli nas głowa czy ząb. W takiej sytuacji potrzebny nam jest dentysta czy stomatolog albo lekarz podstawowej opieki medycznej. Należy zatem koniecznie także spojrzeć na druga stronę medalu. Jeśli wzywamy karetkę zbyt pochopnie, to automatycznie może się okazać, że jakaś osoba przez nas straci życie, ponieważ zajęta karetka do niej nie dojedzie. Trzeba zatem rozsądnie korzystać z takiej opieki medycznej, a na pewno będziemy mogli odpowiednio reagować na pojawiające się niebezpieczeństwa. Można zatem bez problemu wezwać karetkę, ale trzeba mieć do tego odpowiednie podstawy. Jeśli jest to utrata przytomności, to rzeczywiście taka karetka powinna zostać do nas niezwłocznie przysłana. Wszystkie rozmowy są rejestrowane, więc w przypadku spornych sytuacji można wątpliwości rozstrzygnąć, a wtedy będziemy mogli zapewnić sobie takie warunki opieki medycznej, na jakich nam zależy najbardziej.

About admin