szczotkowanie

Czy dziecko może używać szczoteczki sonicznej?

Jeśli masz w domu jakichś małych członków rodziny, na pewno wiesz sam doskonale, jak ciężko jest ich przekonać do pewnych czynności. Wiele osób zastanawia się też czy dzieci mogą korzystać ze szczoteczki sonicznej. Szczególne trudności sprawia ci nauczenie dzieci mycia zębów, a przecież wiesz dobrze, że bez tego codzienna pielęgnacja i higiena nie ma żadnego sensu. Inwestujesz zatem w najdroższy produkt dla swojego dziecka, a potem pokazujesz mu, jak działa szczoteczka soniczna, i mimo tego wciąż nie uzyskujesz zadowalających cię efektów,. Dziecko dalej nie chce myć zębów, dlatego załamujesz się, bo wiesz, że będzie to miało dla niego katastrofalne skutki. Możesz jednak im zapobiec, jeśli zaczniesz właściwie postępować ze swoim dzieckiem.

Daj dobry przykład swoim dzieciom

szczoteczkiPrawdopodobnie wiesz, że dla twojego dziecka największym wzorem do naśladowania jesteś ty sam. Nie wystarczy jednak, że używasz szczoteczki sonicznej albo elektrycznej. Mimo tego często nie zastanawiasz się nad swoim zachowaniem czy postępowaniem, a oczekujesz od swojej pociechy wielu rzeczy, mówiąc jej też, że twoi rodzice postępowali z tobą dokładnie tak samo. Tym sposobem tylko zniechęcasz pociechę do prawidłowego dbania o zdrowie, bo jeśli sam o siebie nie dbasz, dziecko też nie chce tego robić i nie powinno cię to w ogóle dziwić. Zanim więc zaczniesz zmieniać swoją pociechę, zmień sam siebie, pokazując jednocześnie potomkom, że twoja szczoteczka soniczna jest bardzo często przez ciebie wykorzystywana.

Szczoteczka soniczna w praktyce

Myjąc zęby, możesz zaprosić do tego swoje dziecko, by ono wspólnie z tobą wypielęgnowało całą jamę ustną. Stwórz z tego zabiegu świetną zabawę, pokazując, jak mocno pieni się pasta do zębów i mówiąc, jak wspaniale się czujesz, gdy masz umyte i zadbane ząbki. Strona prezentująca różne szczoteczki soniczne szczoteczka-soniczna.edu.pl pomoże ci wybrać odpowiedni produkt. . Nie powinieneś natomiast straszyć dziecka tym, że jeśli nie będzie ono myć swoich zębów, w jego jamie ustnej namnożą się bakterie, przez które maluch odwiedzi gabinet stomatologiczny. Już nie od dziś wiadomo, że straszenie stomatologami jest złym rozwiązaniem, bo przez nie dzieci zaczynają kojarzyć gabinety lekarskie z czymś bardzo okropnym i strasznym. Do tego na pewno nie chciałbyś sam doprowadzić.

About admin