sklep w internecie

. Rozwój sklepów internetowych – oprogramowanie

Tworzenie witryn internetowych – Joomla i WordPress nie jest dla nas jeżeli myślimy o założeniu platformy sprzedaży – czyli chcemy zacząć prowadzenie internetowego sklepu. Tu już możemy tak naprawdę zapomnieć o wolnym oprogramowaniu (takim jak WordPress, Joomla, etc.). Przy podejmowaniu decyzji o agencji, która będzie pracować nad naszym projektem warto poprosić o prezentację wcześniej zrealizowanych projektów, przejrzeć stworzone witryny i zweryfikować czy agencja wykonała też juz sporo sklepów internetowych, bo przecież o to nam chodzi. Nie warto też kupować gotowych sklepów – nie będą one dostosowane do naszych potrzeb, a poza tym prawdopodobnie są z nim jakieś problemy, skoro ktoś próbuje się go pozbyć.

sklep wwwZ własnego doświadczenia wspomnę przykład klienta (nie będziemy tu używać żadnych imion i nazw oczywiście), który kupił sklep i zwrócił się do nas kilka lat temu z prośbą o naprawienie gotowego sklepu, który, jak się okazało był wykonany przez amatora, który próbował go zrobić w Joomla. Wyjaśniliśmy mu, że to nie ma najmniejszego sensu i że lepiej wykonać od początku profesjonalnie sklep, bo z tego to już nic mądrego na pewno nie wyjdzie i zawsze będą z tym problemy – w każdym razie nie podejmujemy się takiej pracy, bo nie chcemy do tego przyłożyć ręki. Klient nie od razu się zdecydował, bo nie wierzył, że nie da się tego naprawić, ale po kilku nieudanych próbach i nieudanej współpracy z kilkoma niby-fachowcami wrócił do nas i zamówił profesjonalny projekt.

No właśnie bo tu trzeba działać od początku profesjonalnie inaczej nasz sklep okaże się bublem nie do użytku, a przecież musi działać bez zarzutu. I tak trudno jest ściągnąć i zatrzymać klienta w sklepie internetowym, jeżeli jeszcze zniechęcimy go i odstraszymy niepoprawnie działająca stroną – fiasko murowane. Nie daj się nigdy nabrać na niedrogich wykonawców i śmiesznie tanie projekty – projekt i wykonanie sklepu internetowego to koszt o wiele wyższy aniżeli wykonanie zwykłej strony i jest to normalne, wymaga to bowiem o wiele więcej pracy, wiedzy i użycia najnowszych technologii, by wszystko działało jak trzeba., Pamiętaj tez, ze porządny wykonawca zawsze udziela na swoje produkty i usługi gwarancji! Nie ma tu co oszczędzać, bo jak widzicie na przykładzie tego klienta – na swoim oszczędzaniu bardzo dużo stracił – czasu energii i przede wszystkim – pieniędzy!

About admin