5719f7b42a69d1-37694400_625

Elektronika w naszym świecie

Nasze życie się zmienia. Z roku na rok, świat w którym żyjemy zostaje nagięty do naszej woli. Nie jest to oczywiście nic nowego – wielkie zmiany nadeszły już w czasach współczesnych, czyli w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie jednak te zmiany nadchodzą jeszcze szybciej. Co jest tego zasługą? Elektronika. Wraz z rozwojem technologii, wszystko co robimy staje się wygodniejsze, szybsze. Internet, niegdyś jedynie funkcja komputerów, zagościł w każdym z posiadanych przez nas urządzeń. Telefony stały się smartfonami. Samochody wymagają od nas coraz mniejszego wkładu w jazdę. Żyjemy w czasach rozwoju i wygody, a wszystko to dzięki elektronice.

Elektronika – cudowny wymysł człowieka

Na swój sposób, jest ona największym z naszych osiągnięć na przestrzeni lat. Już sama żarówka, wynaleziona przez Edisona wiele lat temu, stała się jednym z pierwszych fundamentów tego, co później stanie się elektroniką. Zawsze cel był jednak jeden – wygoda i prostota. Żarówka wyparła lampy olejne. Wynaleziony przez Bella telefon sprawił, że nie trzeba było polegać wyłącznie na powolnej wówczas poczcie. A potem nadeszła ewolucja. Wynalezione sprzęty zaczęto usprawniać, zaś elektronika przejęła wszystko. Pojawiły się urządzenia inteligentne, zdolne do samodzielnej zmiany własnych ustawień pod kątem naszych potrzeb. Dzięki smartfonom, możemy cieszyć się funkcjonalnością komputera, mieszczącą się w dłoni. Zaś z roku na rok, takich urządzeń przybywa.

Druga strona medalu

Czy są tu jednak jakieś problemy? Jak najbardziej – elektronika rozwija się szybko, może nawet za szybko. Urządzenia starzeją się obecnie znacznie szybciej, niż kiedyś. To, co dziś uznaje się za nowość i trend, już po roku uchodzi niekiedy za przeżytek. Wszystko przez to, że producenci lubią rozwijać się w bardzo szybkim tempie, zaspokajając naszą żądzę czegoś nowego, bardziej zaawansowanego, nawet, jeżeli nowy model nie dodaje zbyt wiele. Sprawia to, że produkujemy więcej smartfonów i innych urządzeń elektronicznych w zbyt szybkim tempie. Urządzenia te tracą wówczas wartość szybciej niż powinny. Elektronika to z pewnością wygoda, lecz nie powinniśmy zapominać o ryzyku, jakim jest kompletne zatracenie się i poddanie luksusom oferowanym przez nasz własny wynalazek.

About hawat