liquidy do e-papierosa,

Małe wprowadzenie

Papieros elektroniczny na polskim rynku gości już od kilku lat. Jego coraz szybciej rosnąca popularność jest zauważalna. Teraz na ulicy co trzecia spotkana osoba korzysta z tego urządzenia.  Nie obcy jest też nam widok e-palących osób w kawiarniach czy centrach handlowych. Ale skąd przybył do nas e-papieros?

Krótka historia

W XIX wieku angielski wynalazca skonstruował urządzenie mające na celu zastąpić tytoniowego papierosa. Zauważył , że problem z rozstaniem się z nałogiem jest ogromny, a świadomość tego , że tytoń i substancje w nim zawarte poważnie nam szkodzą wzrosła. Nazwał swój wynalazek elektroniczny papieros. Niestety urządzenie nie przyjęło się dobrze, ludzie nie byli jeszcze gotowi chętni, by spróbować rzucić palenie. Jednak po roku 2000 do pomysłu powrócił chiński aptekarz. Unowocześnił urządzenie e-papieros i sprzedał swój pomysł chińskiej firmie. Gdy zaobserwowano duże zainteresowanie na lokalnym rynku, postanowiony przeprowadzić ekspansję, która okazała się ogromnym sukcesem.

Mała instrukcja

Papieros elektroniczny zaprojektowany przez chińskiego farmaceutę praktycznie nie różni się od dobrze nam już znanego produktu.  Składa się bowiem z trzech części: atomizera , kartridża oraz baterii. Wymienny jest jedynie wkład – czyli e- liquid. Płyn zmienia się średnio co trzy-cztery tygodnie, zależnie od częstotliwości naszego palenia. Prosta jest również obsługa urządzenia papieros elektroniczny. Wystarczy pięciokrotnie nacisnąć jeden przycisk i e-papieros jest gotowy do użytkowania! Wyłącza się go w ten sam sposób. Produkt ten jest bardzo wytrzymały i spokojnie możemy go przechowywać luźno w torebce czy kieszeni spodni. Jest oczywiście możliwość dokupienia futerałów czy opakowań chroniących przed ewentualnymi zanieczyszczeniami.plastry nikotynowe,

Bezpieczeństwo i zdrowie

Czy e-papieros jest odpowiedni dla nas i nie będzie nam szkodził? Pewnie wiele osób zadaje sobie to pytanie i próbuje odnaleźć gdzieś odpowiedź. Prawda jest taka ,że papieros elektroniczny nie jest niebezpieczny ani toksyczny. Para wodna produkowana podczas użytkowania nie zawiera substancji toksycznych, to jedynie składniki pomagające wytworzyć się parze i nikotyna (która ma jedynie działanie uzależniające). Dlatego odpowiedź jest bardzo prosta. Papieros elektroniczny nie jest szkodliwy, jest odpowiedni dla każdego, bez względu na wiek i „staż” palacza. Pamiętać należy jedynie o tym, aby do e-palenia dodać również wiele wytrwałości i samo-zaparcia. Wtedy sukces będzie gwarantowany bez dwóch zdań!

About admin