e-papieros

Jak dbać o liquid do e-papierosa?

Przede wszystkim jeśli masz w domu małe dzieci lub zwierzęta, kup produkty z zaślepkami bezpieczeństwa i zabezpiecz je mocno po każdym użyciu. Przechowuj je w zamkniętej szafce lub gdzieś wysoko, w miejscu niedostępnym dla dzieci, aby być pewnym, że nie będą miały do nich dostępu lub manipulowania Twoimi butelkami liquidu. Nikotyna jest trucizną, która może być wchłaniana przez skórę, dlatego należy zachować ostrożną kiedy tylko chcesz napełnić urządzenie. Natychmiast oczyść wszystkie wycieki spowodowane przez e-papieros, wraz z dotkniętymi powierzchniami, ubraniem i skórą.

Buteleczki z liquidem

liquid do e-papierosaWiększość butelek liquidu mają specjalne lejki, które mogą zapobiec wypadkom, ale można nabyć je oddzielnie, jeżeli nie są wliczone w cenę. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność aplikacji. Pamiętaj o tym, jeśli chcesz napełnić elektroniczny papieros, gdy urządzenie jest wielokrotnego użytku. Dbaj też o właściwe przechowywanie e-wkładów. Przede wszystkim jest wiele powodów, by dbać o właściwe przechowywanie e-wkładów. Najlepiej przechowywać liquid do e-papiersa w chłodnym, ciemnym miejscu, z dala od światła słonecznego, wilgotności i wysokiej temperatury. Nikotyna utlenia się w obecności światła słonecznego i może stać się ciemniejsza, ale to nie musi wpływać na jej właściwości. Pod wpływem ciepła nikotyna jednak wyparowuje, więc jest to dobry pomysł, aby unikać wysokich temperatur powyżej 68°F (20°C), ponieważ będą się powoli zmniejszać właściwości liquidu. Oprócz nikotyny, aromaty e-soku mogą być degradowane przez właściwości środowiskowe, więc chroń swój e-sok z elementami w miarę możliwości. Wszystkie e-papierosy posiadają e-ciecze, należy pamiętać by przechowywać je w oryginalnym opakowaniu, w pozycji pionowej, unikając promieni słonecznych. Unikaj też skrajnych temperatur i wilgoci (optymalne będzie 15-20 stopni Celsjusza).

Przechowywanie liquidu

W chłodnej, ciemnej szafce (w miejscu niedostępnym dla dzieci) możemy przechowywać małe ilości e-cieczy, ale chłodzenie (lub zamrożenie) większych ilości może być najlepszym rozwiązaniem w celu utrzymania integralności i świeżości, niższe temperatury spowalniają bowiem proces utleniania i zapobiegają rozwojowi pleśni lub wzrostowi bakterii. Wystarczy pamiętać, że e-sok zgęstnieje, gdy robi się zimno, więc trzeba mu dać dużo czasu na rozgrzanie, zanim wypełnimy e-papieros. Należy rozpocząć ładne e-palenie po około godzinie. Nie ma ustalonych norm, jeśli chodzi o terminy ważności e-soku, ale w oparciu o długość życia PG (glikolu propylenowego), VG (gliceryny warzywnej) i nikotyny, większość e-cieczy jest ważna 1-2 lata (jeśli jest przechowywana prawidłowo). Dlatego prawidłowe przechowywanie produktu jest tak ważne.

About admin